Akreditované pracoviště mamografického screeningu v České republice

Nabídka vyšetření

Nabídka vyšetření na našem pracovišti

Screeningová mamografie a preventivní UZ vyšetření

Zdravé ženy ve věku 45 let a více

Vyšetření screeningová mamogfrafie se provádí na nejmodernějším přístroji s 3D mamografií.

Jednou za dva roky screeningová mamografie - vyšetření je hrazeno pojišťovnou, potřebujete žádanku od svého praktického lékaře či gynekologa. Vyšetření nelze provést na náklady pojišťovny dříve jak po dvou letech. Screeningová mamografie rok po předchozí screeningové mamografii - klientka si vyšetření hradí sama, není nutná žádanka.

Ultrazvukové vyšetření rok po předchozí screeningové mamografii – klientka si vyšetření hradí sama, není nutná žádanka.

Zdravé ženy ve věku 40 - 44 let

Screeningová mamografie je možná jednou za rok - klientka si vyšetření hradí sama, není nutná žádanka.

Ultrazvukové vyšetření jednou za rok - klientka si vyšetření hradí sama, není nutná žádanka.

Zdravé ženy ve věku do 40 let

Ultrazvukové vyšetření jednou za rok - klientka si vyšetření hradí sama, není nutná žádanka.

Screeningová mamografie a preventivní UZ vyšetření - foto1
Screeningová mamografie a preventivní UZ vyšetření - foto2

Diagnostická mamografie a diagnostické ultrazvukové vyšetření

Ženy s podezřením na nádor, zánět prsu (hmatná bulka v prsu, zatvrdnutí prsu, zarudnutí prsu, hmatná bulka v podpažní jamce, nově pozorované vtahování bradavky, krvavý, růžový nebo hnědý výtok z bradavky, vtažení - dolíček na kůži, změny kůže prsu - tuhá se zvýrazněnými póry, zarudlá šupinatící se nebo svědící bradavka, která i při malém poranění krvácí). Všechny příznaky jsou přesně vysvětleny na stránkách www.mamo.cz (odkaz pro veřejnost - prevence).

Provádíme diagnostickou mamografii a /nebo ultrazvukové vyšetření. Je nutná žádanka od jakéhokoliv klinického lékaře (onkolog, gynekolog, praktický lékař, chirurg, internista, ….). Vyšetření se provádí bez ohledu na termín předchozí mamografie či ultrazvukového vyšetření.

Muži s podezřením na onemocnění prsu

Provádíme diagnostickou mamografii a /nebo ultrazvukové vyšetření. Je nutná žádanka od jakéhokoliv klinického lékaře (gynekolog, praktický lékař, chirurg, internista, ….).

Vyšetření klientek spadajících do rizikové skupiny

Rizikové klientky - ženy, které mají písemně potvrzený výsledek genetického vyšetření se závěrem celoživotního rizika rakoviny prsu ≥ 20% dle Clausových tabulek. Kdo do této skupiny patří, naleznete na stránkách www.mamo.cz (odkaz pro lékaře - rizikové skupiny pacientek).

Těmto ženám provádíme mamografii, ultrazvukové vyšetření nebo magnetickou rezonanci prsů na základě žádanky vystavené klinickým lékařem. Vyšetření jsou hrazená pojišťovnou. Pokud je riziko vzniku rakoviny prsu ≤ 20% dle Clausových tabulek - klientka (ve věku do 45 let) si vyšetření hradí sama. Ženy nad 45 let spadají do screeningového programu.

MR vyšetření prsů nativně a s aplikací kontrastní látky

Nativní vyšetření prsů magnetickou rezonancí se provádí u žen s implantáty při podezření na jejich rupturu.

Kontrastní MR vyšetření prsů má své vyhrazené indikace: vyšetřujeme ženy v rizikové skupině, ženy s již diagnostikovaným karcinomem prsu k určení lokálního rozsahu onemocnění, ženy po neadjuvantní chemoterapii, ženy s metastatickými uzlinami v podpaží při negativní mamografii. Další indikace jsou již na zvážení lékaře - radiologa.

DOPORUČIT

Rychlý kontakt

588 444 736 (příjmová kancelář)
588 444 730 (vyšetřovna)

Akreditované pracoviště

Oddělení mamární diagnostiky Radiologické kliniky FNOL je akreditovaným pracovištěm mamografického screeningu v České republice.

Akreditovaná pracoviště v ČR